0925-121H
API Delevan Inc.
Product No:
0925-121H
Description:
FIXED IND 120NH 635MA 110MOHM TH
Ratings -
Q @ Freq 52 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±3%
Inductance 120 nH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Current Rating (Amps) 635 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 430MHz
Current - Saturation (Isat) 635mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz