0925-151J
API Delevan Inc.
Product No:
0925-151J
Description:
FIXED IND 150NH 610MA 120MOHM TH
Ratings -
Q @ Freq 50 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 150 nH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Current Rating (Amps) 610 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 415MHz
Current - Saturation (Isat) 610mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz