0925-223H
API Delevan Inc.
Product No:
0925-223H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 22UH 96MA 4.9 OHM TH
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type Molded
Series 0925
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±3%
Inductance 22 µH
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 4.9Ohm Max
Current Rating (Amps) 96 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 24MHz
Current - Saturation (Isat) 96mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz