0925-391J
API Delevan Inc.
Product No:
0925-391J
Description:
FIXED IND 390NH 485MA 190MOHM TH
Ratings -
Q @ Freq 42 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 390 nH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
Current Rating (Amps) 485 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 230MHz
Current - Saturation (Isat) 485mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz