0925-392J
API Delevan Inc.
Product No:
0925-392J
Description:
FIXED IND 3.9UH 173MA 1.5 OHM TH
Ratings -
Q @ Freq 50 @ 7.9MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 3.9 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Current Rating (Amps) 173 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 75MHz
Current - Saturation (Isat) 173mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz