0925-822H
API Delevan Inc.
Product No:
0925-822H
Description:
FIXED IND 8.2UH 111MA 3.6 OHM TH
Ratings -
Q @ Freq 55 @ 7.9MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±3%
Inductance 8.2 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 3.6Ohm Max
Current Rating (Amps) 111 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 53MHz
Current - Saturation (Isat) 111mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz