0925R-122H
API Delevan Inc.
Product No:
0925R-122H
Description:
FIXED IND 1.2UH 247MA 730MOHM TH
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 7.9MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±3%
Inductance 1.2 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 730mOhm Max
Current Rating (Amps) 247 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 130MHz
Current - Saturation (Isat) 247mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz