0925R-123J
API Delevan Inc.
Product No:
0925R-123J
Description:
FIXED IND 12UH 122MA 3 OHM TH
Ratings -
Q @ Freq 36 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 12 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 3Ohm Max
Current Rating (Amps) 122 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 35MHz
Current - Saturation (Isat) 122mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz