0925R-181H
API Delevan Inc.
Product No:
0925R-181H
Description:
FIXED IND 180NH 585MA 130MOHM TH
Ratings -
Q @ Freq 49 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±3%
Inductance 180 nH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Current Rating (Amps) 585 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 375MHz
Current - Saturation (Isat) 585mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz