0925R-474H
API Delevan Inc.
Product No:
0925R-474H
Description:
FIXED IND 470UH 43MA 24 OHM TH
Ratings -
Q @ Freq 36 @ 790kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±3%
Inductance 470 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 24Ohm Max
Current Rating (Amps) 43 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 7.5MHz
Current - Saturation (Isat) 13mA
Inductance Frequency - Test 790 kHz