0925R-564H
API Delevan Inc.
Product No:
0925R-564H
Description:
FIXED IND 560UH 40MA 28 OHM TH
Ratings -
Q @ Freq 36 @ 790kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±3%
Inductance 560 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 28Ohm Max
Current Rating (Amps) 40 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 7MHz
Current - Saturation (Isat) 12mA
Inductance Frequency - Test 790 kHz