0925R-681H
API Delevan Inc.
Product No:
0925R-681H
Description:
FIXED IND 680NH 430MA 240MOHM TH
Ratings -
Q @ Freq 39 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±3%
Inductance 680 nH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Current Rating (Amps) 430 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 180MHz
Current - Saturation (Isat) 430mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz