0925R-683H
API Delevan Inc.
Product No:
0925R-683H
Description:
FIXED IND 68UH 61MA 12 OHM TH
Ratings -
Q @ Freq 45 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±3%
Inductance 68 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 12Ohm Max
Current Rating (Amps) 61 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 13MHz
Current - Saturation (Isat) 61mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz