0925R-821J
API Delevan Inc.
Product No:
0925R-821J
Description:
FIXED IND 820NH 405MA 270MOHM TH
Ratings -
Q @ Freq 38 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 820 nH
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Current Rating (Amps) 405 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 165MHz
Current - Saturation (Isat) 405mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz