
HARTING
Product No:
09330102616
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
INSERT MALE 10POS+1GND PUSH IN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
24.624
24.624
10
21.5593
215.593
25
20.62792
515.698
50
19.96235
998.1175
100
19.29697
1929.697
250
18.232324
4558.081
500
17.700001
8850.0005
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | HARTING |
| Size | 10B |
| Color | Gray |
| Gender | Male |
| Series | Han® ES |
| Package | Bulk |
| Contact Type | - |
| Connector Type | Insert |
| Contact Finish | Silver |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 600V |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Housing Material | Polycarbonate (PC) |
| Termination Style | Push In |
| Base Product Number | 09330102 |
| Number of Positions | 10+Ground |
| Current Rating (Amps) | 16A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |