
HARTING
Product No:
09340102616
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
INSERT MALE 10+2POS+1GND PUSH IN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
51.3665
51.3665
10
47.1352
471.352
25
45.32184
1133.046
50
43.81134
2190.567
100
41.394065
4139.4065
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | HARTING |
| Size | 24B |
| Color | Gray |
| Gender | Male |
| Series | Han® Hv ES |
| Package | Bulk |
| Contact Type | - |
| Connector Type | Insert |
| Contact Finish | Silver |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 830V |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Housing Material | Polycarbonate (PC) |
| Termination Style | Push In |
| Base Product Number | 09340102 |
| Number of Positions | 10+2+Ground |
| Current Rating (Amps) | 16A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |