
Amphenol RF
Product No:
095-700-37-016
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY SMB PLUG TO PLUG 16"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
20.9095
20.9095
10
18.1184
181.184
25
17.17258
429.3145
50
16.92368
846.184
100
14.932575
1493.2575
250
13.93707
3484.2675
500
13.638428
6819.214
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | SMB to SMB |
| Length | 16.00" (406.40mm) |
| Series | SMB |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-174 |
| 1st Connector | SMB Plug |
| 2nd Connector | SMB Plug |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 4 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-700 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |