
Amphenol RF
Product No:
095-700-38-006
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY SMB PLUG TO PLUG 6"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
23.655
23.655
10
20.71665
207.1665
25
19.82118
495.5295
50
19.18202
959.101
100
18.54248
1854.248
250
17.519482
4379.8705
500
17.007964
8503.982
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | SMB to SMB |
| Length | 6.000" (152.40mm) |
| Series | SMB |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-58 |
| 1st Connector | SMB Plug |
| 2nd Connector | SMB Plug |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 4 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-700 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |