
Amphenol RF
Product No:
095-820-109-10C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY U.FL-FAKRA PL-PL 3.937"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
20.843
20.843
10
18.0671
180.671
25
17.12356
428.089
50
16.87561
843.7805
100
14.890205
1489.0205
250
13.897512
3474.378
500
13.599706
6799.853
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to Fakra SMB |
| Length | 3.937" (100.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Locking |
| Cable Type | 1.37mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | Fakra SMB Plug |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-820 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |