
Amphenol RF
Product No:
095-820-109-15D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY U.FL-FAKRA PL-PL 5.906"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
22.7905
22.7905
10
19.95665
199.5665
25
19.09462
477.3655
50
18.47864
923.932
100
17.862755
1786.2755
250
16.877206
4219.3015
500
16.384441
8192.2205
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to Fakra SMB |
| Length | 5.906" (150.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Locking |
| Cable Type | 1.37mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | Fakra SMB Plug |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-820 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |