
Amphenol RF
Product No:
095-820-124-05Z
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY AMC4-FAKRA P-P 1.969"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
19.855
19.855
10
17.2102
172.102
25
16.31226
407.8065
50
16.07571
803.7855
100
14.18445
1418.445
250
13.23882
3309.705
500
12.955131
6477.5655
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | AMC4 to Fakra SMB |
| Length | 1.969" (50.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Locking |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | AMC4 Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | Fakra SMB Plug |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-820 |
| Operating Temperature | - |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |