
Amphenol RF
Product No:
095-850-131-006
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY BNC-HDBNC PLUG-PLUG 6"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
25.536
25.536
10
22.3592
223.592
25
21.39286
534.8215
50
20.70297
1035.1485
100
20.012795
2001.2795
250
18.908686
4727.1715
500
18.356584
9178.292
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | BNC to HD-BNC |
| Length | 6.000" (152.40mm) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | Shielded |
| Cable Type | Belden 1694A |
| 1st Connector | BNC Plug |
| 2nd Connector | HD-BNC Plug |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 3 GHz |
| Overall Impedance | 75 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-850 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |