
Amphenol RF
Product No:
095-850-131-018
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY BNC-HDBNC PLUG-PLUG 18"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
25.232
25.232
10
22.09225
220.9225
25
21.1375
528.4375
50
20.45559
1022.7795
100
19.77368
1977.368
250
18.682776
4670.694
500
18.137286
9068.643
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | BNC to HD-BNC |
| Length | 18.00" (457.20mm) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | Shielded |
| Cable Type | Belden 1694A |
| 1st Connector | BNC Plug |
| 2nd Connector | HD-BNC Plug |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 3 GHz |
| Overall Impedance | 75 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-850 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |