
Amphenol RF
Product No:
095-850-257-006
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY BNC PLUG TO PLUG 6"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
21.0615
21.0615
10
18.4452
184.452
25
17.64796
441.199
50
17.07872
853.936
100
16.509385
1650.9385
250
15.598468
3899.617
500
15.143057
7571.5285
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | BNC to BNC |
| Length | 6.000" (152.40mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | RG-174 |
| 1st Connector | BNC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | BNC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-850 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |