
Amphenol RF
Product No:
095-850-263-100
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY U.FL-RPTNC PL-JK 3.937"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
25.2415
25.2415
10
22.10555
221.0555
25
21.15004
528.751
50
20.46775
1023.3875
100
19.78546
1978.546
250
18.693834
4673.4585
500
18.148021
9074.0105
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to RP-TNC |
| Length | 3.937" (100.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | RP-TNC Jack |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-850 |
| Operating Temperature | - |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |