
Amphenol RF
Product No:
095-850-264-100
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY U.FL-TNC PLG-JCK 3.937"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
25.764
25.764
10
22.5587
225.587
25
21.584
539.6
50
20.88765
1044.3825
100
20.191395
2019.1395
250
19.077368
4769.342
500
18.520383
9260.1915
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to TNC |
| Length | 3.937" (100.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | TNC Jack |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-850 |
| Operating Temperature | - |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |