
Amphenol RF
Product No:
095-850-265-006
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY BNC JACK TO PLUG 6"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
20.653
20.653
10
17.8999
178.999
25
16.96586
424.1465
50
16.72
836
100
14.753025
1475.3025
250
13.76949
3442.3725
500
13.47442
6737.21
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Copper |
| Style | BNC to BNC |
| Length | 6.000" (152.40mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | RG-316 |
| 1st Connector | BNC Jack |
| 2nd Connector | BNC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 4 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-850 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 165°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |