
Amphenol RF
Product No:
095-850-265-048
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY BNC JACK TO PLUG 4'
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
25.536
25.536
10
22.3649
223.649
25
21.39856
534.964
50
20.7081
1035.405
100
20.01783
2001.783
250
18.913398
4728.3495
500
18.361182
9180.591
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Copper |
| Style | BNC to BNC |
| Length | 48.0" (1.2m) 4.0' |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | RG-316 |
| 1st Connector | BNC Jack |
| 2nd Connector | BNC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 4 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-850 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 165°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |