
Amphenol RF
Product No:
095-850-268-036
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY BNC JACK TO PLUG 36"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
20.615
20.615
10
18.05
180.5
25
17.27024
431.756
50
16.71316
835.658
100
16.155985
1615.5985
250
15.264638
3816.1595
500
14.818955
7409.4775
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | BNC to BNC |
| Length | 36.00" (914.40mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | RG-58 |
| 1st Connector | BNC Jack |
| 2nd Connector | BNC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-850 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |