
Amphenol RF
Product No:
095-850-269-012
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY BNC JACK TO PLUG 12"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
16.986
16.986
10
14.7231
147.231
25
13.95474
348.8685
50
13.75258
687.629
100
12.13454
1213.454
250
11.325596
2831.399
500
11.082928
5541.464
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | BNC to BNC |
| Length | 12.00" (304.80mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | RG-58 |
| 1st Connector | BNC Jack |
| 2nd Connector | BNC Plug |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 4 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-850 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |