
Amphenol RF
Product No:
095-850-281-100
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY AMC4-TNC JCK-PLG 3.937"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
25.118
25.118
10
21.99345
219.9345
25
21.04288
526.072
50
20.36401
1018.2005
100
19.68514
1968.514
250
18.5991
4649.775
500
18.056042
9028.021
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | AMC4 to TNC |
| Length | 3.937" (100.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | TNC Jack |
| 2nd Connector | AMC4 Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-850 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |