
Amphenol RF
Product No:
095-850-282-100
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY RP TNC-AMC4 J-PL 3.937"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
24.947
24.947
10
21.8481
218.481
25
20.9038
522.595
50
20.2293
1011.465
100
19.55499
1955.499
250
18.476094
4619.0235
500
17.936646
8968.323
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | RP-TNC to AMC4 |
| Length | 3.937" (100.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | RP-TNC Jack |
| 2nd Connector | AMC4 Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-850 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |