
Amphenol RF
Product No:
095-850-283-200
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY U.FL-TNC PLG-JCK 7.874"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.7435
18.7435
10
16.24785
162.4785
25
15.40026
385.0065
50
15.17701
758.8505
100
13.39139
1339.139
250
12.498656
3124.664
500
12.230851
6115.4255
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to TNC |
| Length | 7.874" (200.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-178 |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | TNC Jack |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-850 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |