
Amphenol RF
Product No:
095-850-287-300
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY AMC4-TNC JCK-PL 11.811"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
20.1495
20.1495
10
17.4648
174.648
25
16.55318
413.8295
50
16.31302
815.651
100
14.393925
1439.3925
250
13.43433
3358.5825
500
13.146442
6573.221
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | AMC4 to TNC |
| Length | 11.811" (300.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | TNC Jack |
| 2nd Connector | AMC4 Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-850 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |