
Amphenol RF
Product No:
095-850-289-150
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY RP TNC-AMC4 J-PL 5.906"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
21.4795
21.4795
10
18.81
188.1
25
17.9968
449.92
50
17.41635
870.8175
100
16.835805
1683.5805
250
15.906952
3976.738
500
15.442497
7721.2485
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | RP-TNC to AMC4 |
| Length | 5.906" (150.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | RP-TNC Jack |
| 2nd Connector | AMC4 Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-850 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |