
Amphenol RF
Product No:
095-850-311-050
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY MHF1 LK-TNC J-PL 1.969"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
25.1085
25.1085
10
21.9906
219.906
25
21.04022
526.0055
50
20.36154
1018.077
100
19.68286
1968.286
250
18.596858
4649.2145
500
18.053895
9026.9475
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | IPEX MHF1 LK to TNC |
| Length | 1.969" (50.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | TNC Jack |
| 2nd Connector | IPEX MHF1 LK (Locking) Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 9 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Operating Temperature | - |
| 1st Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |