
Amphenol RF
Product No:
095-900-545-018
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY MCX PLUG TO PLUG 18"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
19.8075
19.8075
10
17.3413
173.413
25
16.59232
414.808
50
16.05709
802.8545
100
15.52186
1552.186
250
14.66553
3666.3825
500
14.237327
7118.6635
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | MCX to MCX |
| Length | 18.00" (457.20mm) |
| Series | MCX |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-174 |
| 1st Connector | MCX Plug |
| 2nd Connector | MCX Plug |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 1 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-900 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |