
Amphenol RF
Product No:
095-900-546-012
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY MCX PLUG TO PLUG 12"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
19.0665
19.0665
10
16.69245
166.9245
25
15.9714
399.285
50
15.45631
772.8155
100
14.94103
1494.103
250
14.116734
3529.1835
500
13.704548
6852.274
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | MCX to MCX |
| Length | 12.00" (304.80mm) |
| Series | MCX |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-174 |
| 1st Connector | MCX Plug |
| 2nd Connector | MCX Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 1 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-900 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |