
Amphenol RF
Product No:
095-900-548-012
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY MMCX PLUG TO PLUG 12"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.544
18.544
10
16.0683
160.683
25
15.23002
380.7505
50
15.00924
750.462
100
13.243475
1324.3475
250
12.360564
3090.141
500
12.095704
6047.852
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | MMCX to MMCX |
| Length | 12.00" (304.80mm) |
| Series | MMCX |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-174 |
| 1st Connector | MMCX Plug |
| 2nd Connector | MMCX Plug |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 1 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-900 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |