
Amphenol RF
Product No:
095-900-549-006
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY MMCX PLUG TO PLUG 6"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
19.399
19.399
10
16.8112
168.112
25
15.9334
398.335
50
15.70274
785.137
100
13.855275
1385.5275
250
12.93159
3232.8975
500
12.654494
6327.247
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | MMCX to MMCX |
| Length | 6.000" (152.40mm) |
| Series | MMCX |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-174 |
| 1st Connector | MMCX Plug |
| 2nd Connector | MMCX Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 1 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-900 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |