
Amphenol RF
Product No:
095-900-549-024
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY MMCX PLUG TO PLUG 24"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
20.045
20.045
10
17.3736
173.736
25
16.46692
411.673
50
16.22828
811.414
100
14.31916
1431.916
250
13.364524
3341.131
500
13.078118
6539.059
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | MMCX to MMCX |
| Length | 24.00" (609.60mm) |
| Series | MMCX |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-174 |
| 1st Connector | MMCX Plug |
| 2nd Connector | MMCX Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 1 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-900 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |