
Amphenol RF
Product No:
095-900-550M300
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY MMCX PLUG TO PLUG 9.8'
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
25.1845
25.1845
10
22.05615
220.5615
25
21.10254
527.5635
50
20.42196
1021.098
100
19.74119
1974.119
250
18.652072
4663.018
500
18.107475
9053.7375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | MMCX to MMCX |
| Length | 118.1" (3.0m) 9.8' |
| Series | MMCX |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-174 |
| 1st Connector | MCX Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | MCX Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 1 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-900 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |