
Amphenol RF
Product No:
095-900-553-200
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY AMC-MMCX PLG-PLG 7.874"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
16.549
16.549
10
14.34215
143.4215
25
13.59336
339.834
50
13.39652
669.826
100
11.820375
1182.0375
250
11.03235
2758.0875
500
10.795952
5397.976
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to MMCX |
| Length | 7.874" (200.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | MMCX Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Connector Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |