
Amphenol RF
Product No:
095-900-555-100
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY AMC4-MMCX PLG-PL 3.937"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
16.6915
16.6915
10
14.46945
144.6945
25
13.71382
342.8455
50
13.51508
675.754
100
11.92516
1192.516
250
11.130124
2782.531
500
10.891598
5445.799
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | AMC4 to MMCX |
| Length | 3.937" (100.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | AMC4 Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | MMCX Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Connector Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |