
Amphenol RF
Product No:
095-900-562-100
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY AMC4-MCX PLG-PLG 3.937"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.145
18.145
10
15.72155
157.2155
25
14.90132
372.533
50
14.6851
734.255
100
12.957525
1295.7525
250
12.09369
3023.4225
500
11.83453
5917.265
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | AMC4 to MCX |
| Length | 3.937" (100.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | AMC4 Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | MCX Plug |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Connector Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |