
Amphenol RF
Product No:
095-900-563-100
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY AMC4-MMCX PLG-PL 3.937"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
19.228
19.228
10
16.8378
168.378
25
16.11048
402.762
50
15.59102
779.551
100
15.07118
1507.118
250
14.239702
3559.9255
500
13.823944
6911.972
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | AMC4 to MMCX |
| Length | 3.937" (100.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 0.81mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | AMC4 Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | MMCX Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 9 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Connector Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |