
Amphenol RF
Product No:
095-900-563-300
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY AMC4-MMCX PL-PL 11.811"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
20.425
20.425
10
17.8885
178.885
25
17.11558
427.8895
50
16.56344
828.172
100
16.011395
1601.1395
250
15.12799
3781.9975
500
14.686297
7343.1485
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | AMC4 to MMCX |
| Length | 11.811" (300.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 0.81mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | AMC4 Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | MMCX Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 9 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Connector Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |