
Amphenol RF
Product No:
095-902-488-150
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY AMC4-SMA JCK-PLG 5.906"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
20.862
20.862
10
18.0823
180.823
25
17.138
428.45
50
16.88967
844.4835
100
14.90265
1490.265
250
13.90914
3477.285
500
13.611087
6805.5435
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | AMC4 to SMA |
| Length | 5.906" (150.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | SMA Jack |
| 2nd Connector | AMC4 Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-902 |
| Operating Temperature | - |
| 1st Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |