
Amphenol RF
Product No:
095-902-502-050
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY AMC4-SMA JCK-PLG 1.969"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.9745
13.9745
10
12.39085
123.9085
25
11.91376
297.844
50
11.43724
571.862
100
10.80188
1080.188
250
9.848802
2462.2005
500
9.213404
4606.702
1000
8.450915
8450.915
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | AMC4 to SMA |
| Length | 1.969" (50.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | SMA Jack |
| 2nd Connector | AMC4 Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Base Product Number | 095-902 |
| Operating Temperature | - |
| 1st Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |