
Amphenol RF
Product No:
095-902-517-300
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY AMC-SMA PLG-JCK 11.811"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.293
12.293
10
10.8927
108.927
25
10.47356
261.839
50
10.0548
502.74
100
9.4962
949.62
250
8.6583
2164.575
500
8.0997
4049.85
1000
7.42938
7429.38
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to SMA |
| Length | 11.811" (300.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 1.32mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | SMA Jack, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-902 |
| Operating Temperature | - |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |